Dobrý den,

jmenuji se Marie a jsem tvůrkyní našeho jedinečného pytlíku. Mezi mými přáteli znám jako Maruščin pytlík, odkud právě vznikl název – Mapyk.

Byl to velice spontánní nápad, kdy jako mnoho z Vás jsem bojovala s množstvím igelitových sáčků po každém nákupu pečiva. Igelitové sáčky pro mě přestavovaly řadu nevýhod. Nejen že jsou tenké a velice často se natrhnou, tudíž je nelze opětovně použít, ale také v nich zůstává nepřeberné množství drobečků, které jdou z pytlíku obtížně vysypat. Pečivo v nich vydrží stěží jeden den čerstvé a při pohledu na tu kvantu igelitu, který produkuji jako odpad, mi bylo líto naší planety.

V létě roku 2018 jsem objevila materiál, který je prodyšný, zároveň ale nepromokavý  a zrodil se nápad. Cílem celého projektu byl alternativní výrobek k igelitovému sáčku s multifunkčním využítím.

Chtěla jsem tedy vytvořit pytlík, který by sloužil k uchování pečiva, ale také jako taška, či ozdobný košíček ke stolování. Jelikož jsem praktická žena od rodiny, preferovala jsem jednoduchost a snadnou obsluhu i údržbu.  

Za pomoci rodiny se nám povedlo vytvořit přesně takový pytlík – tedy Mapyk, který plně nahradí igelitové sáčky i tašky a prodlouží zakoupené, či doma vyrobené pečivo déle čerstvé.

Po dlouhém testování rodinou a přáteli, jsem měla potvrzené, že vážně funguje. Mapyk jsem nechala otestovat i laboratorními experty ve Státním zdravotním ústavu v Praze.

Osobně ho využívám k uskladnění pečiva a suchých plodů. Samozřejmě je jen na Vás, jaké využití pro něj najdete.

Přeji příjemné a pohodlné užívání Mapyku.

Marie Hubičková

Zakladatelka mapyku

×

Cart